reklam

Yüzük Parmak Ölçüsü

Tarih: 24 Eylül 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Yüzük Parmak Ölçüsü   parmak ölçüsü  yüzük parmak ölçüsü nasıl alınır

Yüzük Parmak Ölçüsü

Bu araç büyük bir çembere geçirilmiş ve küçükten büyüğe doğru siralanmiş olan halkalardan oluşur. Her halkanin bir numarası vardır. italyan parmak ölçüsü 1’den 33’e kadar numaralandırmıstır. Fransız parmak olçüsünde çevre uzunluğu mm.

Yüzük Parmak Ölçüsü

Yüzük Parmak Ölçü

cinsinden verilmiştir. 36 halka,bulunmakta, en küçüğünün çevresi 41, en büyüğününki ise 76 mm.’dir. Her kalka bir oncekinden büyük ve bir sonrakinden 1 mm. küçüktür. En komple parmak ölçüsünün 40 parçasi olup, 37’den 76’ya kadar uzanır. Küçük Fransız parmak ölçüsü ise 12mm. ile 25mm. arasi 14 halka içerir. Amprizm öyle bir kavramdır ki, aynı 6190 fabrikadan fabrikaya bazen yarım boy, bazen bir boydan fazla farklılık gösterebilmektedir. Bunun neticesinde bazi fabrikalar üreticilere ve saticilara kendi parmak ölçülerini ya da 6190 malafalarini dağıtmak zorunda kalmıslardır. Meydana gelen karışıklık, ölçüye göre dar yüzük imal eden kuyumcuların bu durumu usulüne göre düzeltmek yerine, malafalarda (Sisleri ve) birkaç çekiç darbesini kullanarak ölçüyü büyütmeleri ile de düzeltilmektedir. Üzerinde delikler ve bir düğme bulunan esnek bir çelik şeridi ile de yüzük boylan ölçülebilmektedir. 10cm.’lik uzunluk ve 6mm.’lik genişlik yeterlidir.

A.B.D.’li kuyumcular 13’e kadar varan amprik bir parmak ölçüsü kullanmaktadirlar. Erkek için normal boy 9, kadinlar için 6’dır. Ayrıca istenilen en ve boyda yüzüklerin kesilmesini sağlayan 13 kademeli bir çubuk kullanmaktadırlar. Satıcılar genelde parmak ölçüsu kullanırken üretici özellikle malafalara ihtiyaç duyar.

Yüzük Parmak Ölçüsü   parmak ölçüsü  yüzük parmak ölçüsü nasıl alınır

Etiketler: Parmak Ölçüsü Yüzük Parmak Ölçüsü

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com