reklam

Taş Kumpası

Tarih: 5 Eylül 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Taş Kumpası

Özetle ondalık bölüntülü ay kumpastan türetilmiştir. Tek farkı okunan değerin 3,3 ile çarpılmış olmasıdır. 33 okunduğunda taşın eni l0mm.’dir. 10 3,3=33.

Taş kumpası ile birlikte altı sütunluk bir tablo vardır. İlk ikisi kumpasın okunması ile ilgilidir; ilki kemer ikincisi yüksekliktir. Sonraki dört sütun kırat ve kesirleri cinsinden tahminleri içermektedir: ilki ince kesimli, ikincisi hafif kesimli, üçüncüsü orta kesimli, dördüncüsü ağır kesimli taşlar içindir.

Taş Kumpası

Taş Kumpası

Bu dört kesimin adları şöyledir: Anvers kesimi: En küçük tablodur; testerelenmiş taştır. Amsterdam kesimi Amerikan kesimi: Bombeli kemerleri ile ayırt edilmektedir. Eski kesim: En geniş tablo olup, grippe’ kesimi de denir.

Bir taşın yüksekliği taç ve kubbenin toplamıdır. Taç üst tarafı düz bir yüzey ile biten kesimdir. Mükemmel taşlarda taç kubbenin yarısı kadardır. Kemer tacın en geniş kısmıdır. Taş kumpasının tam kullanımı için taşın hangi kesime ait olduğunu bilmek şarttır.

Anvers kesiminin tacı yüksek olup, tablosu en kısa olandır. Amsterdam kesiminde taç toplamın 3/1’i olup Anvers’ten daha geniş bir cetvele sahiptir. Orta kesimde taç daha küçük olup cetveli daha geniştir.Son olarak ağır kesimde taç en küçük olup cetveli en geniş olandır.

Sonuç olarak aynı yüksekliğe sahip taşlar arasında tacı en küçük olan en ağır olanıdır. Anvers taşı en hafifi olup, eski kesim taşlar en ağır olanlarıdır. Taş kumpası ölçümleri ile karşılaştırıldığında belli bir hata payı vardır. Bu hata büyük taşlarda ufak olup, daha hafif taşlarda yüksek değerlere ulaşmaktadır. Sonuç olarak çapı 4mm.’den küçük olan taşlarda kullanılması sakıncalıdır.

Taş Kumpası
Taş Kumpası nedir
Taş Kumpası ne işe yarar
Taş Kumpası özellikleri

Etiketler: Taş Kumpası

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com