reklam

PİYASALAR BERNANKE

Tarih: 9 Ocak 2010Kategori: Faizler ve PiyasalarYorum Yok

PİYASALAR BERNANKE

Konut piyasasından gelen son zayıf sinyallerin ardından Fed Başkanı Ben Bernanke, bugün ekonomiye ilişkin bir sunum yapacak.

Bernanke’nin ekonomik duruma ilişkin açıklamalarının yanı sıra Fed’in hazine tahvili satın alımı kararı ile ilgili ve belki de atılacak yeni adımlar konusunda da açıklama yapması olası görünüyor.

Fed’in Jackson Hole’de gerçekleşecek yıllık sempozyumunda Bernanke, ayrıca Fed’in hazine tahvili alımı kararının ardından ilk kez kamuoyu önüne çıkacak.

Bernanke’nin konuşmasında ne söyleyeceği bilinmiyor. Ancak Bernanke’nin başkanlık görevine ilk geldiği dönemde yaşadığı sıkıntılarla yeniden karşı karşıya olduğu da bir gerçek.

Bernanke, 2006 yılında Fed Başkanı olduğunda henüz dot.com balonundan kademeli olarak toparlanmaya çalışan ekonominin deflasyon riski ile karşı karşıya olduğu endişesi gündemdeydi.

Yıl 2010 ve ABD’deki ekonomik durum, Bernanke’nin o zamanki kaygılarının yeniden ortaya çıkmasına neden oldu.

Fed yetkililerin ekonomik toparlanma adına yeni adımlar atıp atmayacaklarının sinyali yarınki sempozyumda ortaya çıkabilir. Diğer yandan 21 Eylül’deki Fed toplantısı da bu açıdan oldukça kritik.

İlginizi Çekebilcek Diğer Altın Takı Konuları

  1. BERNANKE’DEN BORSALARI RAHATLATAN KARAR
  2. DAĞ FARE Mİ DOĞURDU?

Etiketler: PİYASALAR BERNANKE

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com