reklam

ML`den altın için şaşırtan tahmin!

Tarih: 12 Eylül 2010Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

ML`den altın için şaşırtan tahmin!

Dünyanın en büyük finans danışmanlığı şirketi ve yatırım bankalarından Merrill Lynch altın ve gümüş fiyatı tahminlerini, yatırımcı talebini, Merkez Bankası alımlarını ve enflasyon risklerini göz önünde bulundurarak yeniden yükseltti.

Şirketin tahminderine göre 2010 ve 2012 yılları arasında altın ve gümüş fiyatlarında sürekli bir artış görülecek. Merrill Lynch analistleri altının ons fiyatının önümüzdeki yıl sonunda bin 500 dolar seviyelerini yoklayacağını; bu durumun en büyük nedeninin de yatırımcı talebinin artması olduğunu belirtti.

Pazartesi günü yayınlanan raporda analist Michael Widmer, Francisco Blanch ve Alex Tonks yaptığı tahminlerde altının onsunun bu sene sonunda 1200 dolar, 2011 yılında 1350 dolar, 2012 yılında da 1400 dolar olacağını söylüyor.

Altın dışında gümüşün de yükselen bir seyir izlediğini, yıl sonunda ons fiyatının 18 dolara seviyesinde olacağını tahmin ediyorlar. Tahminlere göre bu rakam 2010 yılında 20.25 dolar, 2012′de ise 21 dolar civarında seyredecek. Altın ve gümüş üzerindeki olumlu düşüncemiz son makroekonomik gelişmelerden sonra şekillendi’ diyen Merill Lynch analistleri başlıca üç gelişmenin fiyatlar üzerinde etkili olduğunu belirtiyor.

Bu etkenler;

-Merkez Bankası’nın para politikasını esnetmesi ve para tedariğinde ani ve keskin yükselişlerin olması,

-Hükümet borçlarının özel sektör harcamalarının azalmasına neden olması,

-Gayrisafi Yurtiçi Hasıla büyüme oranlarının baskı altında olması.

Çin gibi yatırım talebinin çok yüksek olduğu gelişmekte olan piyasalarda durumun çok önem arz etmediğini, bu bölgelerde daha çok büyüyen reel gelirin önemli olduğunu, altın ve gümüş gibi yatırım araçlarından daha çok borsa ve gayrimenkul gibi değerlerin daha karlı olduğunu belirttiler.

Altın piyasasında yatırımcının öneminin uzunca bir süre daha yitirilmeyeceğini de söyleyen analistler, altın talebindeki artışın artarak devam edeceğini belirttiler.

Kaynak : CnnTurk

Etiketler:

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com