reklam

Kurşun-Kurşun Özellikleri

Tarih: 14 Ağustos 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Kurşun-Kurşun Özellikleri  Kurşun Nedir

Plastik özelliklerinden dolayı hem gümüşçülükte hem de kuyumculukta şekil verme işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Açık havada parlak gri renkte olup, bu rengini kaybetmektedir. Değişim esnasynda geçici olarak mavi renge bürünmektedir. Kalay ile alaşımlarının kaynak işlemlerinde kullanılır.

Kurşun-Kurşun Özellikleri

Kurşun-Kurşun Özellikleri

Bu metal kâl metodunda gümüş ve altının rafinesinde kullanıldığından çok önemlidir. Bu yolla rafine edilen gümüş ve altına “kubbe gümüşü ve altını” adı verilir.

Litargir kurğun oksidi: Litargir oksit, madenlere karbon ile karışımı haldeki değerli altın ve gümüş tozlarının analizinde kullanılır. Bu madde kurşunun oksijen ile birlikte meydana getirdiği oksitlerden biridir. Ana özelliği oksijen vererek metalik kurşuna dönüşmesidir. Yer çekimi sayesinde kazanların dibine çökmekte, değerli metalleri yoğunlaştırmaktadır. Bu özelliği sayesinde hem analiz amaçlı hem de gümüş ve altın tozlarının işlenmesinde kullanılmaktadır. Eklenen litargir oranı, küldeki karbon oranyna bağlı olup, %92 Pb içermektedir.

Kurşun-Kurşun Özellikleri
Kurşun nedir
Kurşun Özellikleri
Kurşun çeşitleri

Etiketler: Kurşun Kurşun Özellikleri

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com