reklam

KÜLÇE ALTIN

Tarih: 1 Şubat 2011Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

KÜLÇE ALTIN

Türkiye’de 2006 yılında yatırım araçları arasında reel getiri şampiyonu, külçe altın oldu.

Külçe altın geçen yıl yatırımcılarına, üretici fiyatları (ÜFE) bazında yüzde 16,33 , tüketici fiyatları (TÜFE) bazında yüzde 18,38 oranlarında reel getiri sağladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), seçilmiş finansal yatırım araçlarının 2006 yılı sonu ve Aralık ayı reel getiri oranlarını açıkladı.

Buna göre geçen yıl yatırımcılara TÜFE bazında avro yüzde 7,52 , mevduat faizi yüzde 5,06 oranında reel getiri sağlarken, borsa endeksi yüzde 7,52, dolar yüzde 3,42 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi.

Külçe Altın

Külçe Altın

Aralık ayında yatırım araçları arasında en yüksek reel getiriyi ise mevduat faizi sağladı.

2006 Aralık ayında brüt mevduat faizi, enflasyondan arındırıldığında TÜFE bazında yüzde 1,18 reel getirisiyle yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Geçen ay TÜFE bazında avro yüzde 0,47 reel getiri sağlarken, dolar yüzde 2,03 , borsa endeksi yüzde 0,13 , külçe altın yüzde 2,22 oranında yatırımcısına kaybettirdi.
Kaynak : AA

Etiketler: KÜLÇE ALTIN

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com