reklam

Kalay Nedir Kalay Özellikleri

Tarih: 12 Ağustos 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Kalay Nedir Kalay Özellikleri

Gümüşi renkte olup, çevre sıcaklığında yiyeceklerde bulunan asitlerden etkilenmedişinden yaygın olarak konserve kutularyıda kullanılır.

Kalay

Kalay

Nitrik asitle hızla tepkimeye girmekte, hidro klorik asitte erimektedir. Yüksek erime özelliği olan lehimler gerektiğinde kurşun ile alaşım halinde kullanılır. Çubuk halindeki metal renginden ve eridiğinde çıkardığı tipik sesten tanınır. Bu sese “kalayın çığılığı” denmektedir.

Saf kalay 999,8’lik olup, piyasa kalayı (A dereceli) 958’liktir. Ufak bakır miktarları onu sertleştirirken demir rengini değiştirmektedir.

Kalay Nedir
Kalay
Kalay Özellikleri
Kalay Çeşitleri

Etiketler: Kalay Nedir Kalay Özellikleri

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com