reklam

Göstergeli Kefeli Terazi

Tarih: 19 Eylül 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Göstergeli Kefeli Terazi altın terazisi  kefeli terazi

50’li yıllarda göstergeli kefeli teraziler kullanllmaya başlanmıştır. 10 grama kadar, kefeye ağırlık koymaya gerek yoktur. Daha ağır nesnelerde 10 gramdan başlayan ağırlıklar kullanılmaktadır. Avantajı 10 grama kadar olan ağırlıkların kaldırılmış olmasıdır. Bazı üreticilerin terazileri tembel olup, göstergenin yerine sabitlenmesini beklemeleri gerekmektedir.

Göstergeli Kefeli Terazi

Göstergeli Kefeli Terazi

Bir nesnenin ağırlığını tartmak söz konusu olduğunda bu durum dezavantaj olmaktadır, ancak bir maddenin belli bir agırlığa getirilmesi söz konusu olduğunda işlem süresi uzamaktadir. Aynı türden tembel olmayan teraziler de mevcuttur.

Terazinin düzgün bir satıh üzerinde bulundurulması gerekmektedir. Bunun kontrolü terazinin üzerindeki bir su terazisi ile yapılır. Ayaklar ayarlanarak terazinin düz şekle gelmesi sağlanır. Diğer bir terazi tipi de elektro manyetik esasla çalışmaktadır. İğnenin alt ucu iki mıknatıs arasinda bulunmakta, sonuç olarak süratle okuma yapabilen bir terazi elde edilebilmektedir. İlk once dara işlemi, sonra da tartma yapılacaksa kağıt kalemin bulundurulması gerekir. Aksi halde terazinin kolayca hatırda kalabilecek bir değere getirilmesi gerekmektedir.

Göstergeli Kefeli
Terazi altın terazisi
Kefeli terazi
Altın için terazi
Göstergeli terazi

Etiketler: altın terazisi göstergeli terazi

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com