reklam

Euro, dolar ve altında neler oluyor?

Tarih: 14 Şubat 2011Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

Euro, dolar ve altında neler oluyor?

Dün yurtdışında parite kaynaklı dolarda yaşanan değer kazancının da etkisiyle dolar 1,5250 seviyesine doğru atak yaptı. Uzmanlara göre, doların bu seviyeyi geçmesi, hedefin 1.55 ve üzerinde oluşmasında ilk adım olacak.

Ancak, bu sabah itibari ile açılışlara baktığımızda görülen o ki dolar/TL henüz bu seviyeyi geçebilecek güçte değil. Bu nedenle dolarda yeniden 1,48 seviyesine doğru bir geri çekilme beklemenin yanlış olmayacağı kaydediliyor.

Euro, dolar ve altında neler oluyor?

Euro, dolar ve altında neler oluyor?

İstanbul serbest piyasada dolar 1,5080, avro 1,9450 liradan güne başladı.

Kapalıçarşı’da 1,5020 liradan alınan dolar 1,5080 liradan satılıyor. 1,9250 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 1,9450 lira olarak belirlendi.

Serbest piyasada dünkü kapanışta doların satış fiyatı 1,5150 lira, avronun satış fiyatı ise 1,9410 lira olmuştu.

Parite tarafına baktığımızda ise; 1,30 üzerinde tutunamayarak 1,27 seviyesine sert bir düşüş yaşayan Euro/dolar paritesi, yukarı yönde tepki yapma çabasında. Parite, sabah saatlerinde 1.2857 seviyesinde bulunuyor.

Analistlere göre, hareketli ortalamaların geçtiği bölge olan 1,29 – 1,30 aralığı geçilmeden “yükseliş trendi sürdürebilir” diyemeyiz. Kısaca paritede 1,30 geçilmeden yukarı hareketin sürmesi 1,27′nin altına gelinmeden de geçen hafta başlayan düşüşün devam etmesi konusunda emin olunamayacağından, bu iki seviye dikkatle izlenmeli ve kırılma yönünde pozisyon alınmalı.

Emtia fiyatlarına baktığımızda altın fiyatlarındaki hareketlilik dikkat çekiyor. En yakın vadeli NYMEX kontratında petrol fiyatı 75.28 dolar, altının onsu 1223.87 dolar civarında bulunuyor.

Altındaki yaşanan yükselişlerde George Soros’un portföyündeki altın oranının yüzde 7′den yüzde 13′e çıkardığı haberi dikkat çekiciydi.

Haziran ayında 1264 seviyesinde zirve gören altının onsu tekrar 1228 dolara kadar çıktı. Altın 2002 yılında 250 dolardı. Şimdi 1200 dolarlar seviyesinde. Yani altının arzında son 8 yılda özel bir azalış yokken yüzde 400′lük artış yaşandı.

Kaynak : Mynet

Etiketler: Dolar Euro

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com