reklam

ENDEKSTE OLUMLU HAVA HAKİM

Tarih: 30 Ağustos 2010Kategori: Faizler ve PiyasalarYorum Yok

ENDEKSTE OLUMLU HAVA HAKİM

İMKB Bileşik Endeksi birinci seansta, önceki kapanışa göre 199,32 puan artarak 58.484,97 puan seviyesinde açıldı

Bazı ekonomistlerce “Amerika resesyonda değil depresyonda” yorumu yapılsa da, son açıklanan ekonomik veriler ABD ekonomisindeki toparlanma süreci ile ilgili kaygıları dün bir kez daha artırdı.

Beklentilerden kötü gelen dayanıklı mal siparişleri ve yeni konut satışlarının etkisini üzerinden atmaya çalışan ABD borsaları, teknik seviyelere gelinmesiyle tepki alımına geçti ve günü yükselişle tamamladı.

endeks

endeks

Bugüne baktığımızda ise çok güçlü olmasa da toparlanma çabasının piyasalarda devam ettiği görülüyor.

Yurt dışındaki toparlanmalara bağlı olarak İMKB de yukarı yönlü açılış yaptı. Bileşik Endeks güne 199 puan artışla 58.484 puandan başladı. Son dönemde aşağı yönlü hareketlerde 58 binde tutunmayı başaran borsada şu ana kadar en yüksek 58.831 seviyesi test edildi. Endeks saat 10:08 itibariyle 58.740 (+454) puanda yer alıyor.

Yurt içinde bugün önemli bir gündem maddesi bulunmazken, öğleden sonra ABD haftalık işsizlik başvuruları ve yurtdışı endeksleri seyri takip edilecek.

Dolar ve faizde gevşek görünüm hakim

Hafta boyunca 1.26 seviyelerinde dengelenen Euro/Dolar yeniden 1.27’in üzerine çıktı. Dün 1.53 seviyesinin üzerinde alıcı bulan Dolar/TL ise bugün 1.52 seviyelerine çekilmiş durumda. Interbank işlemlerde en iyi alış/satış 1.5225/1.5250 TL düzeyinde.

Tahvil-bono piyasasında ise alımların tekrar gelmeye başlamasıyla gösterge faiz düşüş eğilimi gösteriyor. 25 Nisan 2012 vadeli gösterge tahvilin bileşik getirisi yüzde 8’in altına sarktı.

Etiketler: Endeks

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com