reklam

En yüksek reel getiri altından

Tarih: 2 Şubat 2011Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

En yüksek reel getiri altından

Kasım ayında en yüksek reel kazancı yüzde 5.29’la altın yatırımcısı elde etti.

En büyük kayıp ise yüzde 4.71’le borsada yaşandı. Yapılan hesaplamalara göre kasım ayında İMKB yatırımcısı yüzde 4.71, dolar yatırımcısı yüzde 1.36 ve repo yatırımcısı 0.05 oranında reel kayıp yaşadı. Kasımda en yüksek reel kazanç ise yüzde 5.29’la altında ve yüzde 2.54’le euroda gerçekleşti. Ocak-kasım döneminde ve son bir yıllık dönemde borsa ve dolar dışındaki bütün yatırım araçları reel olarak kazanç sağladı.

En yüksek reel getiri altından

En yüksek reel getiri altından

Kasım ayında altın yatırımcısı yüzde 5.29 oranında reel kazanç yaşadı. Altına yatırım yapanların bu yılın ilk 11 aylık dönemindeki reel getirisi yüzde 24.05, son bir yıllık dönemdeki ise yüzde 27.30 olarak belirlendi. Altın hem ilk 11 ayda hem de son bir yılda en fazla reel getiri sağlayan yatırım aracı oldu. Tasarruflarını mevduatta değerlendirenler kasımda bir ay vadelide yüzde 0.38, üç ve bir yıl vadelide yüzde 0.39, altı ay vadelide ise 0.40 oranında reel getiri elde etti. Yılın ilk 11 aylık döneminde ise bir ay vadeli mevduat tasarruf sahibine reel olarak yüzde 7.49, üç ay vadeli yüzde 7.37, altı ay vadeli yüzde 7.06 ve bir yıl vadeli ise yüzde 5.94 oranında reel kazanç sağladı. Son bir yıllık dönemde ise vadeli mevduata yatırım yapanlar bir ay vadelilerde yüzde 8.17, üç ay vadelilerde yüzde 7.62, altı ay vadelilerde yüzde 6.13 ve bir yıl vadelilerde ise yüzde 6.41 oranında reel getiri elde etti.

Kasımda üç, dokuz ve 12 ay vadeli DİBS yatırımcısına yüzde 0.08 oranında getiri sağlarken, altı ay vadeli 0.09 ve 15 ay vadeli ise yüzde 0.14 oranında reel getiri sağladı.

KasImda dolar yatırımcısı yüzde 1.36 reel kayıp yaşadı. Yılın ilk 11 aylık döneminde ise dolar yatırımcısı yüzde 1.03, son bir yıllık dönemde ise 2.04 reel kayıp yaşadı. Kasımda euro yatırımcısı yüzde 2.54, 1 dolar ve 0.77 Euro’dan oluşan döviz sepeti ise yüzde 0.57 oranında reel kazanç elde etti. Kasımda en yüksek reel kayıp ise yüzde 4.71’le borsada yaşandı. İMKB endeksi dikkate alınarak yapılan hesaplamaya göre yılın ilk 11 aylık döneminde yüzde 9.99 oranında reel kayıp yaşayan borsa yatırımcısının son bir yıllık dönemdeki reel kaybı ise yüzde 6.39 olarak hesaplandı.

Etiketler:

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com