reklam

Elmas Madeni

Tarih: 30 Temmuz 2010Kategori: AlyansYorum Yok

Elmas Madeni Elmas Madenleri Elmas Madeni nerede Elmas Madeni nasıldır

Dünyanın en büyük elmas  madeni 25 yaşında.Dünyanın en büyük madencilik şirketi olan De Beers‘in CEO’su Gareth Penny, “Elmaslar çıkarıldıktan sonra kesilip parlatılıyor. Bu şekilde bir yılda 8 milyon parça üretiliyor. Bu ise, 25 yılda madenden çıkarılan elmasların  dünya genelinde 100 milyon müşteri tarafından kullanıldığı manasına geliyor” dedi.Bununla birlikte önemli oranda artan maliyetlerin işletme sıkıntılarını da beraberinde getirdiğini belirten Penny, “Yeni Jwaneng madenleri bulmak için daha fazla araştırma yapmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.
Dünyanın en büyük elmas üreticilerinden biri olan Botswana’nın Devlet Başkanı Festus Mogae, Jwaneng madeninin 1982 yılından bu yana ülkenin gayrisafi milli hasılasına en büyük katkıyı sağladığını kaydetti. Mogae, Jwaneng madeninin açılmasından sonra Botswana’nın uluslararası piyasada en önemli elmas üretilerinden biri haline geldiğini söyledi.
Botswana ile De Beers‘in yüzde 50′şer hissesine sahip olduğu Debswana firmasına bağlı 4 elmas madeni, dünya elmas üretiminin yüzde 22’sini karşılıyor. Mavi pırlantasıyla ünlü Jwaneng madeni, Debswana’nın gelirlerinin yüzde 70′den fazlasını sağlıyor.

Elmas Madeni

Elmas Madeni

Sibirya’nın Mirna kasabasında bulunan 1.2 kilometre çapındaki elmas madeni tam 50 yılda dev bir çukura döndü. 1952′de elmas bulunduktan sonra küçük Mirna kasabası, dünyanın en büyük elmas merkezlerinden biri haline geldi. Rus Alrosa firması tarafından işletilen elmas madeni, rezervleri bitince birkaç yıl önce kaderine terkedildi. Ancak dünyanın en büyük çukuru insanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Elmas Madeni
Elmas Madenleri
Elmas Maden Resimi
Elmas maden yerleri
Dünyadaki Elmas Madenleri

Etiketler: Elmas Madeni

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com