reklam

Dünyanın üçüncü büyük altın takı üreticisi

Tarih: 1 Şubat 2011Kategori: Altın Haberleri1 Yorum

Dünyanın üçüncü büyük altın takı üreticisi

ATASAY 2010 YILINA KADAR YURT DIŞINDA 50 YENİ MAĞAZA AÇACAK

ATASAY 2007-2017 ARASINDA İHRACATINI 500 MİLYON DOLARA YÜKSELTECEK

– 70. YILINI KUTLAYAN ATASAY’IN 2017 YILI CİRO HEDEFİ 714 MİLYON DOLAR

– DÜNYANIN ÜÇÜNCÜ EN BÜYÜK ALTIN TAKI ÜRETİCİSİ ATASAY 2010 YILINA KADAR YURT DIŞINDA 50 YENİ MAĞAZA AÇACAK

Altın takı üretiminde dünyanın en büyük kuruluşları arasında yer alan Atasay Kuyumculuk, 2007-2017 döneminde ihracatını dört kat artırarak 500 milyon dolar seviyesine çıkarmayı planladığını açıkladı.

Dünyanın üçüncü büyük altın takı üreticisi

Dünyanın üçüncü büyük altın takı üreticisi

Atasay‘ın 70. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Atasay Kuyumculuk CEO’su Cihan Kamer “Atasay, 2007-2017 döneminde, ihracatını 4 kat artırarak 2007 yılında 125 milyon dolardan 500 milyon dolar seviyesine çıkarmayı planlıyor. Ciromuzda bu dönemde artış hedefimiz 2007 yılı sonu itibariyle 178 milyon dolara, 2017 yılı itibariyle de 714 milyon dolar seviyesine çıkarmak” dedi.

Kamer’in toplantıda verdiği bilgilere göre 1937 yılında Denizli’nin Çivril kazasında “Sarraf Hacı Mustafa Kamer” tarafından temeli atılan Atasay Kuyumculuk’un halen yıllık 115 milyon doları aşan ve Türkiye’nin toplam takı ihracatının yüzde 15’ini oluşturan yurt dışı satışları ile son beş yıldır sektörde ihracat liderliğini elinde bulunduruyor.

20 ton altın takı üretim kapasitesi ile bütün üretim tekniklerini bir arada barındıran dünyanın en büyük 3 fabrikasından birine sahip olan Atasay Kuyumculuk aynı zamanda Çin’de 4 bin m2’lik fabrikasıyla rekabete dayalı ürün üretimi de gerçekleştiriyor.

Dünyanın dört bir yanında 8 ofis vasıtasıyla 62 ülkede 5 milyon müşteriye ulaşan Atasay Kuyumculuk cirosunun yüzde 80’ini ihracattan elde ediyor.

Her yıl 15 uluslar arası fuara katılan ve bünyesinde ödüllü sekiz, dünya çapında kendi kategorisinde uzman 10 serbest tasarımcı ile yılda 4 koleksiyon hazırlayan Atasay Kuyumculuk, müşterilerine halen altın, pırlanta ve çelik olmak üzere 3 segmentte, farklı tarz ve ayarda 50 binden fazla ürün sunarken yabancı iş ortaklarına da yılda 5000 üzerinde özel tasarım ürünler temin ediyor.

YENİ HEDEF ULUSLAR ARASI ALANDA MARKALAŞMAK

Gelecek planlarını dünyada nihai tüketici bazında da bir marka haline gelmek üzerine yaptıklarını belirten Cihan Kamer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Atasay Kuyumculuk olarak vizyonumuzu, şirketimizi dünyadaki belli başlı üretici firmalardan biri olmanın ötesine, uluslararası bir marka konumuna taşımayı arzu ediyoruz. Bu sadece şirketimiz için değil ülkemizin gelişimi, uluslar arası platformlarda güçlü bir şekilde temsili için de gerekiyor. Türkiye’nin artık, dünyada, tüm sektörleriyle tedarikçi ülke olmaktan öte yarattığı markalarıyla öne çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için de tasarımlarımızla, mağazalarımızla, moda akımlarını belirleyen çalışmalarımızla adımızdan söz ettirmemiz şart.”

“Aslında 70 yıldır çalışmalarımız bizim uluslar arası marka hedefimize ulaşmak üzere başlattığımız yolculuğun alt yapı çalışmalarıydı” diyen Kamer, “Şunu çok iyi biliyorum ki, arkasında ülkelerinin desteğini almayan hiçbir şirket ve kişilerin marka olabilmesi çok kolay değil. Dünya çapında markalaşabilmek, şirketlerin tek başına başarabilecekleri bir kavram değil” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ve dünyanın ilk devlet destekli markalaşma programı “Turquality” de bu konuda atılmış çok önemli bir adım. Toplam 33 firmaya destek veren Turquality kapsamına Atasay olarak biz de dahil olduk. Ülkemizdeki dünya markası olma potansiyeline sahip firmalara destek veren bu program, uluslar arası bir marka konumuna ulaşmamızda önemli katkı sağlayacak.

2008 yılı sonuna kadar New York, Milano, Tokyo, Moskova, Shanghai gibi dünya moda merkezlerinde “flagship” olarak adlandırılan 5 öncü-örnek mağaza açacaklarını anlatan Kamer, şöyle konuştu: “Öncelikle dünyada belli başlı ticaret merkezlerinde başlayacak olan bu mağazalaşma atağımızı ardından dünyanın birçok noktasında açacağımız mağazalarımızla devam ettireceğiz. 2010 yılı sonuna kadar yurt dışında açacağımız kendi mağazalarımızın sayısı 50’ye ulaşacak.”

Kamer, bunun dışında uluslar arası marka olma yolunda attıkları önemli adımlardan birinin de Nisan 2005 itibariyle pırlanta sektörüne girişimiz olduğunu söyledi.

Etiketler: altın takı üreticisi

1 Yorum - Yorum Yaz

  1. mihai(roman)
    Mar 25, 2011 @ 09:52:49

    roman.am dört yıl İtalya'da sadece iki fabrika içinde kullanılan ve altın europa.sunteti ilgilenen boşalttı? kt 8-9-10-12-14 boşalttı çözümleri aur.detin özel çözümler boş İtalya'da bir fabrikada çalıştı 18-20-22-ince kolye ve küpe ve içi boş ve spresor lanticuri 2 veya daha fazla mic.pe bakır boru ve bakır kesim ile yarım şeması sare.detin ve ekipmanları ile kurtarma ve bakır yeniden kullanım için asitten için 24kt acidului.daca posta yoluyla yanıt beklerken ilgilendi.

    Cevapla

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com