reklam

Dünyanın en pahalı parası!

Tarih: 30 Ağustos 2010Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

Dünyanın en pahalı parası!

Bugüne kadar üretilmiş en büyük madeni altın para, 3.7 milyon euro’ya satıldı.

İhsan EKİCİ,

AVUSTURYA – Başkent Viyana’daki açık arttırmada 1 milyon Kanada doları değerindeki altın para, 3.7 milyon euro’ya açık artırmayla satıldı.

Dünyanın en pahalı parası!

Dünyanın en pahalı parası!

Üzerinde Kraliçe II. Elizabeth figürü bulunan para, Avusturya’nın en ünlü galerisi Dorotheum’da satışa çıkarıldı. ‘Dünyanın en büyük madeni altın parası’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na da giren madeni paranın ‘yazı’ tarafında Kanada’nın milli sembolü olan 3 yaprak bulunuyor. 100 kilo ve 53 santimetre çapında olan para, saf altından üretilmiş.

Dorotheum, açık artırma günün altın değerinden başlatıldı ve 3.7 milyon euro’ya satıldı. Alıcının İspanyol bir mücevherat tüccarı olduğu belirtildi.

Kaynak: Radikal

faizaltin.com

Etiketler:

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com