reklam

Düğüncülere ‘hileli çeyrek’ tuzağı

Tarih: 13 Eylül 2010Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

Düğüncülere ‘hileli çeyrek’ tuzağı

Kuyumcular, düğünlerin yoğunlaştığı yaz dönemi ile birlikte satışı hızlanan çeyrek altınlar konusunda vatandaşları dikkatli olmaya çağırıyor. Son günlerde çeşitli yöntemlerle daha fazla kar elde etmek için bazı kötü niyetli kuyumcular tarafından ağırlıkları azaltılmış olarak satışa sunulan hileli çeyrek altınların 5 ile 10 santigram arasında hafifletilerek piyasaya sürüldüğü belirlendi. Üst üste fiyat rekoru kıran altında hileli çeyreklerde 5 ile 7 TL değerinde altın çalındığı tespit edildi.

Düğüncülere ‘hileli çeyrek’ tuzağı

Düğüncülere ‘hileli çeyrek’ tuzağı

Pendik’te kuyumcu dükkanı işleten Fuat Şengül, yaz sezonunda artan evliliklerle birlikte çeyrek altın satışlarında da büyük oranda artış yaşandığını ancak bazı kötü niyetli kuyumcuların bunu fırsat bilerek çeşitli yöntemlerle ağırlıklarından bir miktar çaldıkları hileli altınları vatandaşlara sattıklarını söyledi. Son günlerde satış için vatandaşların getirdiği çeyrek altınların birçoğunun olması gereken ağırlıklarından 5 ile 10 santigram daha hafif olduğunu belirlediğini ifade eden Şengül, vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı. Piyasaya hileli altın sürenlerin bunun fark edilmemesi için altınların kulplarını olması gerekenden daha kalın malzemeden yaptıklarını, ancak yine de çeyreklerin olması gerekenden daha hafif olduğunu belirtti. Ağırlığından çalınan bir küçük altından ortalama 5 ile 7 TL değerinde altın çalındığını kaydeden Şengül, şöyle Konuştu: “Son günlerde bazı kötü niyetli kuyumcular tarafından çeşitli yöntemlerle piyasaya ağırlıklarından çalınmış altınların sürüldüğünü tespit ettim. Kuyumculuk mesleği güvene dayalıdır, bu nedenle vatandaşların tanımadıkları kuyumculardan alışveriş yaptıkları zaman daha da dikkatli olmaları gerekmektedir.

Vatandaşlar çeyrek altın alırken özellikle kulplarına dikkat etmelidir. Eğer kulp olması gerekenden daha büyük ve kalınsa altını mutlaka tarttırsınlar. Ancak bu şekilde hileli altınların piyasaya sürülmesi engellenebilir.Şengü’ün uyarısı sonucu durumu öğrenen ve şaşıran vatandaşlar da düğünlerin yoğun olduğu yaz sezonunda neredeyse her hafta bir çeyrek altın aldıklarını belirterek, daha dikkatli olacaklarını söyledi.

Kaynak : Stargazete

Etiketler: hileli çeyrek

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com