reklam

Dis borsalar stresi atti

Tarih: 26 Eylül 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Dis borsalar stresi atti

Geçtigimiz cuma günü piyasalar Avrupa’da ve içeride kapandiktan sonra gelen stres testi sonuçlarina göre 20 ülkenin 91 bankasi içerisinde 1 Alman, 1 Yunan ve 5 Ispanyol bankasi testi geçemeyerek 3,5 milyar Euro sermaye ihtiyaci oldugu tespit edildi.

Analistlere göre, bu durum da Euro’nun deger kaybini ve dolarin degerlenmesini engelleyeceginden borsalarin yükselmesine yarayacak bir sonuç. Kisaca, test sonucunda Avrupali bankalara dair endiseler bir süre piyasalari rahatsiz etmeyecek.

Dis borsalar stresi atti

Dis borsalar stresi atti

Hisse senetleri piyasalarina baktigimizda, ABD hisse senetleri piyasalarindan Nasdaq geçtigimiz haftanin son islem gününde yüzde 1.05, S&P 500 yüzde 0.82 deger kazandi. Dow Jones’ta ise islemler 10.287 – 10.441 puan araliginda gerçeklesti ve yüzde 0.99 deger artisi ile 10.424 puandan tamamlandi.

Güney Amerika borsalarindan Brezilya’da yüzde 0.87, Arjantin’de yüzde 0.66 deger artisi vardi.

Avrupa borsalarindan Almanya’da yüzde 0.39, Fransa’da yüzde 0.18 deger artisi Ingiltere’de yüzde 0.02 deger kaybi oldu.

Avrupa’nin 91 büyük bankasina uygulanan stres testlerinin açiklanmasinin ardindan bugün, Avrupa borsalarinin test sonuçlarina olumlu yanit vermesi bekleniyor.

IG Markets, FTSE 100’ün 44 puan, Dax’in 48 puan ve Cac-40’in da 37 puan artida açilacagini tahmin ediyor.

Analistler, “Stres testlerinden kötü bir sürpriz ya da büyük bir bankanin sorunlu olmasi gibi sonuçlar çikmadi. Bununla birlikte piyasalarda test kosullarinin sikiligi tartisiliyor bu da testlerin güvenilirligini sorgulanir hale getiriyor” degerlendirmesi yapiyorlar.

Asya tarafina baktigimizda ise, Tokyo Menkul Kiymetler Borsasi, bu sabah kapanista deger kazandi.

Nikkei Endeksi, 72,70 puan (yüzde 0,77) deger kazanarak 9,503.66 puandan kapandi.
kaynak:mynet

Etiketler: Dis borsalar

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com