reklam

BERNANKE’DEN BORSALARI RAHATLATAN KARAR

Tarih: 18 Ocak 2011Kategori: Faizler ve PiyasalarYorum Yok

Fed Başkanı Ben Bernanke, ekonominin kötüleşmesi halinde, daha önce görülmemiş önlemler alacaklarını söyledi

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yıllık toplantısında konuşan Fed Başkanı Ben Bernanke, ekonominin beklenenden daha kötü bir hal alması durumunda, daha önce görülmemiş önlemler alacaklarını söyledi.

Toplantı için 17 sayfalık uzun bir konuşma metni hazırlayan Bernanke’nin piyasanın somut açıklama beklentisinin aksine, ABD ekonomisinin içinde bulunduğunu durumu detaylı bir şekilde anlatması bekleniyor.

Ekonominin 2010’un ikinci yarısında iyileşmenin hız kazanmasını beklediğini söyleyen Bernanke, deflasyon korkularının baş gösterip, ekonominin kötüye gitme sinyalleri vermesi durumunda, Fed’in daha fazla uzun vadeli ABD Hazine tahvili alabileceğini de söyledi.

Bernanke’nin bu açıklamalarından yaklaşık bir saat önce, Hazine Bakanlığı, ülkenin ikinci çeyrek büyüme oranını yüzde 1.6 olarak aşağı yönlü revize etti.

Henüz yeni adımlar üzerine somut bir plan hazırlamadıklarını söyleyen Fed Başkanı, bu nokta en iyi seçeneğin uzun vadeli Hazine kağıtları satın almak olduğunu söyledi ve faizleri yükseltmek ya da planlanandan daha uzun bir süre düşük seviyede tutmanın ülke ekonomisine avantaj sağlamayacağını söyledi.

Bernanke, “ Bu noktada, Federal Açık Piyasa Komisyonu (FMOC) ileriki dönemde atılacak adımlar konusunda somut bir plan ortaya çıkarmış değil” dedi ve ikinci çeyrek büyüme rakamlarını aşağı yönlü revize etsek de ABD ekonomisinin 2011’de büyüyeceğine yönelik açıklamalarımızın arkasındayız” diye konuştu.

*Bu haber Associated Press’in geçtiği “AP-Bernanke: Fed will consider large-scale” başlıklı haberden derlenmiştir.

hurriyet.com.tr

Etiketler: BERNANKE’DEN BORSALARI RAHATLATAN

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com