reklam

Avustralya Büyüyor

Tarih: 30 Ağustos 2010Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

Avustralya Büyüyor

Birbirlerine oldukça uzak olan 2 ülkenin ekonomilerinden bahsedeceğiz size. Bir tanesi Avustralya, diğeri ise Latin Amerika’nın ABD’ye kafa tutan ülkesi Venezuela. Bu iki ülkenin kısa kısa ekonomilerine ve son dönemdeki gelişimlerine bir gçz atalım. İlk adresimiz Avustralya.

Avustralya, geçen yılın Ekim-Aralık periyodunda, bir önceki 3 aylık periyoda göre, yüzde 0,9 oranında büyüdü. Bu oran, son 2 yılın da Avustralya açısından en yüksek büyüme oranını ifade ediyor. Avustralya’daki büyümelerin sebebi olarak, Çin ile olan ihracat ilişkileri ve Avustralya hükümetinin ekonmik gelişim için teşvik paketleri gösteriliyor.

Avustralya Büyüyor

Avustralya Büyüyor

Venezuela ise Avustralya‘nın tersine büyük bir düşüş içerisinde. Venezuela, geçen çeyrekte, yüzde 5,8 oranında küçüldü. 2009 yılının istatistiğine bakarsak, toplamda yüzde 3,3 oranında bir küçülme karşımıza çıkıyor. Venezuela’nın ihracat gelirlerinde aslan payı petrole ait. Öyle ki, ihracat içerisinde petrolün oranı yüzde 94 civarında. Yine de uzmanlara göre, Venezuela ekonomisi, kendi kategorisindeki birçok ülkeye göre daha avantajlı durumda.

faizaltin.com

Etiketler: Avustralya Büyüyor

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com