reklam

Altın Modelleri

 Altın Modelleri Altın Modeli Altın Modelleri 

Altınmodelleri  nişan yüzüğü modelleri

Altın nişan yüzükleri
Altın nişan yüzükleri
Altın nişan yüzükleri

Güncel Gram Altın Fiyatı ve Gram Altının Fiyatı

Gram Altının Fiyatı – Online Anlık Takip

Cumhuriyet Altını her dönemde en iyi yatırım araçlarının başında gelir. Çünkü alana da, satana da kazandıran bir yatırım aracıdır. Cumhuriyet Altını çeşitlerinin fiyatları da dudak uçuklatacak derecede arttı. Artık Cumhuriyet Altını alarak biriktirmek birçok orta gelirli için uzak bir ihtimal oldu. Oysa önceleri Cumhuriyet Altınlarını biriktirerek ev veya araba almak için satan kişiler olurdu. Şimdi bir çeyrek altın bile 103 TL fiyatından satıldığına göre Cumhuriyet Altını fiyatı nı siz hesaplayın. 415 TL Cumhuriyet Altını için çok yüksek bir fiyat. Neredeyse asgari ücrete eşdeğer bir fiyata Cumhuriyet Altını alınabiliyor. Altın fiyatlarının artışından en çok kuyumcular ve düğün yapanlar etkileniyor. Cumhuriyet Altını çeşitleri de iyi bir yatırım aracı olarak paraya eşdeğer olduğu için çok tercih edilse de fiyatların artmasından dolayı artık daha az alınabiliyor. Cumhuriyet Altını, Ata altını en çok ilgi gören altın çeşidi olmasına rağmen fiyat artışlarından dolayı eskisi kadar alınamıyor. Bu durumdan da en çok sarraflar etkileniyor. Cumhuriyet Altını, çeyrek altın ve gram altın fiyatı nın eski günlerdeki fiyatlara dönmesini temenni ediyoruz.

Altın fiyatları  her geçen gün daha da tırmanıyor. Altın satan kuyumcular ve sarraflar 2001 yılında yaşanan krizden bile daha kötü durumda olduklarını söylüyorlar. Yükselen altın fiyatları nedeni ile siftah yapmadan dükkan kapattıklarını söylüyorlar. Altın fiyatları arttıkça insanların alım gücü de ters orantılı olarak azalıyor. Beş yıldır aldıkları ücrete zam bile yapılamayan ücretliler var. Bazı ücretlilere ise çok cüzi miktarlarda artışlar yapılıyor. Oysa temel gıda maddelerine kiraya ve faturalara olan artışlar çok büyük miktarlarda. Hal böyle olunca da düğünlerde altın takı takmak, altın bilezik ve çeyrek altın takmak neredeyse imkansız hale geliyor. Altın fiyatı  artışı her yaz aylarında görülen bir durumdur. Ancak bu yıl her yıldan daha fazla oranda artış gösterdi. Altın fiyatları artışı en çok düğün yapacak olanları ilgilendiriyor. Çünkü daha az altın bilezik ve altın takı alabilecekler. Gram Altın fiyatı  artığı için daha az miktarda çeyrek altın hediyesi alacaklar. Bu nedenle Altın fiyatları düğün yapanları olumsuz etkiliyor. Umarım Altın fiyatları inişe geçer.

Cumhuriyet Altını ve Çeşitleri

Cumhuriyet Altını çeşitleri para gibi küçükten büyüğe sıralanabilir. Cumhuriyet Altınının en küçüğüne çeyrek altın denir. Yarım altın iki tane çeyreğin bir araya gelmesi ile oluşan fiyatı da çeyreği iki katı olan Cumhuriyet Altını çeşididir. Cumhuriyet Altını çeşitleri içinde tam altın dört tane çeyrek altın bir araya gelmesi ile oluşur. Ata Cumhuriyet Altını tam altın fiyatı na göre biraz daha pahalıdır. Cumhuriyet Altınının beşlik ve iki buçukluk olan iki çeşidi daha bulunur. Cumhuriyet Altını genellikle takı altını olarak alınması güç bir altın çeşididir. Çünkü pahalı bir altın takıdır. Cumhuriyet Altını yatırım amacı için alınan bir altın çeşididir. Cumhuriyet Altını paraya çevirirken zarar ettirmediği için tercih edilen bir yatırım modelidir. Cumhuriyet Altını çeşitlerinden hangisini almaya bütçeniz yetiyorsa onu yatırım amaçlı olarak almalısınız. Daha sonra istediğiniz kadar birikince Cumhuriyet Altınlarını satarak paraya çevirebilirsiniz. Bu şekilde yapılan yatırımdan zarar etmezsiniz. Aksine Cumhuriyet Altını uzun vadede kar ettiren bir yatırım aracıdır. Cumhuriyet Altını çeşitlerini ister tek isterseniz toptan bozdurabilirsiniz.

Bayanların Altın Takıları

Güncel Gram Altın Fiyatı ve Gram Altının Fiyatı
Bayanların Altın Takıları

Bayan altın takı çeşitleri en çok satılan takı ürünleridir. Altın takıların içinde altın bilezikler en fazla ilgiyi çeker. Altın bileziklerin 22 ayar olanları hem takı olarak, hem de tasarruf altını olarak alınabilecek altın çeşitlerindendir. Altın çeşitlerini tasarruf amaçlı alanlar banka kasalarında, evlerdeki kasalarda veya yastık altında muhafaza ederler. Bunlar banka kasası dışında güvenilir olmayan saklama çeşitleridir. Oysa 22 ayar altın bilezikler bayanların kolunda taşıyabilecekleri takı çeşitleridir. Altın bilezik sahibi olanlar sürekli kolunda taşıdığı için evden hırsızlık riskini sıfıra indirmiş olurlar. Böylece paraya ihtiyaç olduğunda satarak değerlendirebilirler. Altın takı setleri pahalı altın takılardandır. Altın takı setlerini aynı anda almak gerektiği için pahalı gelebilir. Ama benzer modellerde altın kolye, altın bileklik ve altın küpe farklı zamanlarda alınarak altın takı seti de oluşturulabilir. Bu şekilde bir ay altın kolye, diğer ay parası olunca da altın bileklik alınabilir. Daha sonra onları tamamlamak üzere altın küpe ve hatta altın yüzük alınarak altın set oluşturulabilir.

Erkeklerin Altın Takı Çeşitleri

Güncel Gram Altın Fiyatı ve Gram Altının Fiyatı
Erkeklerin Altın Takı Çeşitleri

Altın takı çeşitleri bayanların kullandığı çeşitli süslerdir. Tabi sadece bayanlar altın takı kullanmazlar. Erkeklerinde kullandığı çeşitli altın takılar vardır. Erkek altın takılarına örnek olarak altın yüzük, altın künye ve altın zincir şeklinde kolyeleri sayabiliriz. Gerçi altın zincir takan erkeklere genelde maganda gözü ile bakılır. Ama yinede altın takı takmak erkeklerin zevkini yansıtır. Bazı erkeklerde altın kol düğmeleri ile gömleklerinin kollarını süslemeyi tercih ederler. Altın takı çeşitlerinde erkeklerin en çok kullandıkları altın yüzüklerdir. Erkekler hiç altın takı sevmeseler bile altın alyans takmak zorundadırlar. Çok istisnai olmak üzere bazı erkekler dinimizde altın erkekler için haram kılındığını düşünerek gümüş takı ve gümüş alyans takarlar. Altın takı çeşitlerinden erkekler için en uygun olan takılar hediyelik olarak da özel günlerde verilir. Eşine doğum gününde altın kol düğmesi alarak hoş bir anı olarak yıllarca saklanabilen bir hediye verilmiş olunur. Erkekler genellikle altın takıları bayanlara almayı tercih ederler. Çünkü altın takılara zaafı olmayan kadın yoktur.

Darphane Gram Altın Çeşitleri

Gram Altın çeşitleri darphane tarafından üretilen para gibi değerleri olan altındır. Gram Altın cumhuriyet altını  ve çeyrek altına rakip olarak piyasaya sürülen altın çeşididir. Düğün ve cemiyetlerde çeyrek altın takmaya zorlanan kişiler için daha makul fiyatlarda bir altın takı arayışı oldu. Bu ihtiyaca cevap vermek için darphane yetkilileri Gram Altın çeşitlerini üretmeye başladı böylece bir gram altın bir plaka haline getirilerek altın takı oldu. Çeyrek altının yarı fiyatına bir takı haline getirildi. 100 TL civarında fiyatta çeyrek altın pahalı olduğu için alamayanlar, 500 TL civarındaki Gram Altını hediyelik olarak tercih etmeye başladılar. İsteyenler için beş, on, elli ve yüz gramlık Gram Altınlar da üretildi. Ama en çok satılan altın çeşidi Gram Altın oldu. Gram altın Fiyatı  para yerine geçen tasarruf altınlarının yerini almaya başladı. Para biriktirmek isteyenler bütçelerine göre Gram Altın alarak daha kolay tasarruf ettiler. Gram Altın görüntüsü ile de güven veren bir cazibeye sahip. Dikdörtgen altın plaka şeklinde tasarlanan Gram Altınlarda kulp yoktur.

Gram Altın ve Çeşitleri

Gram Altın çeşitleri çeyrek altın ve Cumhuriyet Altınına rakip olarak üretilerek piyasada satılmaya başlanan altın çeşitleridir. Gram külçe altın üretiminin sebebi olarak hediyelik altın sektörüne çeşitlilik getirmek gösterilebilir. Gram külçe altınları en çok alınıp satılan modeli bir gramlık olarak satılan gram külçe altın çeşitleridir. Çeyrek altın fiyatı  100 TL gibi fiyatlara dayanınca düğün ve doğumlarda hediye olarak alamayanlar, alternatif takı çeşidi olan, gram külçe altınların bir gramlık olanını alarak yakınlarına takmaya başladı. Böylece çeyrek altına 100 TL vermek yerine, gram külçe altına 500 TL gibi fiyat ödeyerek hediye işi halledilebilir. Gram altın  çeşitleri içinde, 2,5 gr, 5 gr, 10 gr ve hatta 100 gr olanları bile üretilmiştir. 100 gram külçe altının fiyatı 59.000 TL gibi uçuk fiyattan satılmaktadır. Bu kadar büyük bir paraya 100 gr külçe altın alarak riske etmek yerine bankalarda bulunan altın hesabını açmak daha mantıklı olsa gerek. Altın hesabı açanlarda internet üzerinden bile işlem yapabilir.

Gram Altınların Çeşitleri

Güncel Gram Altın Fiyatı ve Gram Altının Fiyatı
Gram Altınların Çeşitleri

Gram Altın çeşitleri aynı cumhuriyet altını gibi çeşitli boylarda, gramajlarda ve fiyatlarda satışa sunulmuştur. En küçük gram altın bir gram altından hazırlanmıştır. Gram Altın külçe çeşitleri geçtiğimiz yıl içinde en çok kazandıran altın çeşidi olarak belirlendi. Dikdörtgen plaka şeklinde hazırlanan Gram Altınlar parlak sarı renkleri ile çok cazip görüntülerdedir. Gram Altının üzerinde Fıne Gold 995.0 İstanbul olarak yazısı ve üzerinde de mühürü vardır. Gram Altının kaç gramlık olduğu da üzerinde rakamla belirtilir. En büyük Gram Altın 100 gr olarak hazırlanmış olan yüzlük külçe gram altın çeşididir. Bu günlerde bir Gram Altın fiyatı 59.90 TL gibi fiyatlardan satıldığına göre, 100 gr külçe Gram Altın fiyatı da 5.990 TL gibi fiyatlarda alıcı bulur. Çok büyük rakamlar bizim için tabi. Bir asgari ücretli çalışan dokuz ay yemeden içmeden tüm maaşını ortaya koysa ancak bir adet 100 gram külçe altın alabilir. Tabi dar gelirli kişiler birikim için ancak bir Gram Altın olan çeşitlerini alabilir.

Son Yıllarda Gram Altının Çeşitleri

Güncel Gram Altın Fiyatı ve Gram Altının Fiyatı
Son Yıllarda Gram Altının Çeşitleri

Gram Altın Çeşitleri son yıllarda cumhuriyet altınına ve çeyrek altına alternatif ve rakip olarak çıkarılan altın çeşitleridir. gram altına külçe altın de denilmektedir. Gram altın çeşitleri 24 ayar altından üretilir. 24 ayar 1 gram altın külçe fiyatı, 58.32 TL fiyattan alıcı buluyor. Bu nedenle de 95 TL civarında satılan çeyrek altını alamayanlar, gram altını hediyelik olarak tercih ederler. Gram altının 2.5 ve 5 gram olan külçe altın çeşitleri de hediye alternatifleri arasındadır. Ancak 10 gram külçe altın, 50 gram külçe altın ve 100 gram külçe altın çeşitleri para ayarında olup yalnızca tasarruf amacı ile alınabilirler. Geçen yılın en çok kazandıran altın çeşitleri 24 ayar külçe altın çeşitleri olmuştur. Parlak sarı renkleri, dikdörtgen şekilleri ile paranın altın şeklinde olanıdır denilebilir. Gram altınları üzerinde bir amblem altında kaç gram olduğu ve üretim yerleri olan İstanbul yazılır. Gram altın cumhuriyet altını çeşitleri gibi satılırken değerini korur. Zaten 24 ayar altın saf altındır.

Altın Modelleri Altın Modeli Altın Modelleri nasıldır Altın Model tipleri

2 Yorum - Yorum Yaz

 1. umut
  Oca 06, 2012 @ 07:30:46

  isim yazan yuzugu nereden temın edebılırım tesekkurler

  Cevapla

 2. Capan
  Tem 09, 2013 @ 00:52:18

  ‘Çok istisnai olmak üzere bazı erkekler dinimizde altın erkekler için haram kılındığını düşünerek gümüş takı ve gümüş alyans takarlar. ‘ demişsiniz ama cevremdeki erkeklerin % 60-70 haram oldugu için altın yerine gümüş yüzük takıyor.

  Cevapla

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com