reklam

Altında Kum

Tarih: 24 Ağustos 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Altında Kum Altında Kum Nedir

Kum
Kumlanma işlemi ile yüzeye her tarafa ışık yansıtma, diğer bir deyişle ışığı dağıtarak yansıtma özelliği kazandırılmaktadır. Bu etki kum taneciklerinin, yüzey üzerinde oluşturdukları sayısız kraterler sayesinde oluşmaktadır.
Kum düşme ile etkili olabilir. Bu en kolay ve en eski yöntemdir. Yere sağlam bir kağıt serilir; üzerine işlenecek yüzeyi üste gelecek şekilde nesne yerleştirilir. İki metrelik yükseklikten bir huni kullanılarak kum nesnenin üzerine dökülür. Bu yöntem, kumlanmanın nadiren kullanıldığı durumlarda hala geçerlidir.

Altında Kum

Altında Kum

Kumlanmanın sıkça başvurulduğu bir yöntem olan atölyelerde az pratiktir ve ekonomik değildir. Bu durumda kumlanma tesisleri kullanılır, bu tesislerde kum, sıkıştırılmış hava kullanılarak ve çalışanları etkilememek amacıyla kapalı bir ortamda püskürtülür.
Kullanılan madde nehir veya deniz kumu olabileceği gibi değişik kayaların taneleri de olabilir. Bugünlerde homojen sertliği sağlayan suni kumlar da kullanılmaktadır. Kumlanma tesislerinin ana amacı, meslek hastalığı olan silikoz’u önlemektir. 3u hastalığın çok uzun bir oluşma süreci olup, ortaya çıktığında had safhaya ulaşmıştır. Son zamanlarda daha ağır olduğu için daha düşük basınçlara ihtiyaç duyan ve daha etkili olan metalik tozları (metal taneleri) kullanılmaya başlanmıştır.

  Altında Kum
Altını Kumlama
Altında Kumlama Nasıldır
Altında Kum Nedir

Etiketler: altını kumlama

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com