reklam

Altın, Kanatlandı Uçuyor

Tarih: 10 Ekim 2010Kategori: Faizler ve PiyasalarYorum Yok

Altın, Kanatlandı Uçuyor

Kapalıçarşı’da altının gram satış fiyatı 61,10 liraya yükselerek rekor kırdı.
14 Mayıs 2010 / 17:56

Riskten kaçınmak isteyen yatırımcıların gözde yatırım aracı altının yükselişi sürüyor.

Uluslararası piyasalarda bugün ulaştığı 1,250 dolarla yeni bir rekor seviyeye ulaşan altın, Kapalıçarşı’da da rekor fiyattan satılıyor.

Altın, Kanatlandı Uçuyor

Altın, Kanatlandı Uçuyor

Kapalıçarşı’da altının gramı 61,10 liradan satılırken, Cumhuriyet Altını 407 liradan, çeyrek altın ise 100 liradan işlem görüyor.

Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, özellikle finansal kriz sırasında altının güvenli liman olarak ortaya çıktığını hatırlattı.

Yılbaşından bu yana stabil bir halde olan altının geçtiğimiz haftalarda Yunanistan odaklı AB’de tedirginliğin başlaması ve IMF ve AB desteğinin Yunanistan’a verilecek olmasının likidite bolluğunun Euro bölgesinde de başlayacağı izlenimini uyandırdığını anlatan Yıldırımtürk, Avrupa’daki yatırımcıların ellerindeki devlet tahvillerini, hazine bonolarını, avronun değeri düşecek düşüncesiyle avro cinsinden satarak altın fonuna yöneldiklerini söyledi.

Bununla birlikte altının 5 Aralık 2009’daki 1,227 dolar tarihi zirvesini geçtiğimiz günlerde 1,245 dolarla geride bırakarak yeni bir rekor seviyeye ulaştığını hatırlatan Yıldırımtürk, bugün gün içinde altının onsunun 1,249 doları da gördüğünü hatırlattı.

Yıldırımtürk, ”Kapanış itibariyle 1,245’in üzerinde bir değer görülürse önümüzdeki haftanını ilk günlerinde 1,260 dolara kadar bir yükseliş söz konusu olabilir. Hatta 1,300 doları da görebiliriz” dedi.

Teknik olarak şu anda altın grafiğinin düştüğünün görüldüğünü belirten Yıldırımtürk, ”Ancak unutulmamalıdır ki her malın bir ederi var ve bir fiyat sürekli yükselmez” dedi.

İç piyasadaki gelişmeleri de değerlendiren Yıldırımtürk, bu durumun talep anlamında çok fazla yankı bulmadığını ifade etti.

Uzun süreden bu yana halka altın satamadıklarını dile getiren Yıldırımtürk, şöyle devam etti:

”Çeyrek altının 100 lira olduğu bugünde çeyrek altın satışlarımız hayli düşmüş durumda. Bu çerçevede geçtiğimiz 2009 ilk çeyreğinde olduğu gibi şimdilerde halktan bize o günkü yoğunluk gibi olmasa bile sürekli altın geldiğini görüyoruz. Şu anda altının gramı 61,10 liradan satılırken, 60,60 liradan alınıyor. Bu da yeni rekor anlamına geliyor. Biz sürekli alım yapıyoruz. Bu süreç biraz daha devam edebilir. Bu da içeride altın fiyatlarının doyuma ulaştığı anlamına geliyor. Önümüzdeki günlerde bu şekilde devam edebilir. İçeride talep yok, arz cephesi geniş. IMF altın satmasa bile biz fiyatların gerileyeceğini düşünüyoruz.”

Etiketler: altın

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com