reklam

Aliminyum-Aliminyum özellikleri

Tarih: 18 Ağustos 2010Kategori: Altın BilgileriYorum Yok

Aliminyum-Aliminyum özellikleri  Aliminyum Nedir

Aliminyum yıllar önce sahte kuyumculukta yaygın olarak kullanılmıştı. Saf halde iken parlaklık derecesi daha yüksek olabilmekte, bu özelliği sadece gümüş tarafından geçilebilmektedir. Gümüşün aksine, hava ile temasta bozulmamaktadır.

Hafif olduğundan, hacimli ve büyük boyutlu ürünlere uygundur. Özel galvaniz banyolarında yüzeyi, altınınki dahil tüm renklere bürünebilmektedir. İnce olmasına rağmen, bu renkli tabaka korindon taşları kadar sert olabilmekte ve aşınmaya direnci yüksek olmaktadır.

Aliminyum

Aliminyum

Tüm bu özellikler, günümüzde ucuz ve saf durumda kolaylıkla bulunabilen aliminyumu önemli kılmaktadır. Sayfa 66’da aliminyumun iskelet olarak kullanımı anlatılmıştır.

Ayna özelliği yüksek olduğundan, metalik ayna, yansıtıcı ve teleskoplarda kullanılmaktadır.
Ne yazık ki soda ve klorik asitte hızla erimektedir. Nitrik aside ise dayanabilmektedir.

Aliminyum
Aliminyum Nedir
Aliminyum Nasıldır
Aliminyum Şekli

Etiketler: Aliminyum Aliminyum özellikleri

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com