reklam

2011 yılı Altın ons fiyatı

Tarih: 3 Ağustos 2011Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

Altın ons fiyatı 1.636,70 doları geçerek yine rekor kırdıUluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1662 dolarla yeni bir rekor kırdı.2011 yılı Altın ons fiyatı

ABD’li Wall Street Journal’e göre, merkez bankaları değer kaybeden para cinsleri ve dolara karşı rezerv çeşitlendirmek için altına rağbet ediyor.

 

altin fiyati 2011 yili

altin fiyati 2011 yili

Güney Kore Merkez Bankası, 13 yıldır ilk kez altın satın aldı.    

Bankadan yapılan açıklamada, geçen iki ay süresince 25 ton altın satın alındığı belirtildi. Böylece, bankanın rezerv olarak elinde tuttuğu altın miktarı 39,4 tona çıktı.
Güney Kore’nin yabancı döviz rezervleri, altın da dahil olmak üzere temmuz ayında 6,55 milyar dolar artarak 311,03 milyar dolara ulaştı. Banka, altın satın alarak elinde tuttuğu yabancı döviz rezervlerini çeşitlendiriyor. Altın, hisse senetleri ve diğer para birimlerine göre güvenli bir yatırım aracı olarak görülüyor.
Güney Kore, elinde bulundurduğu altın rezervleriyle dünyada 45. sırada yer alıyor. Güney Kore, hala elinde bulundurduğu altın rezervleri açısından diğer Asya Merkez Bankalarının gerisinde bulunuyor. Çin Merkez Bankası, mayıs ayı sonunda elinde bulundurduğu 1.054,1 ton altınla, dünya sıralamasında 6. konumda bulunuyor.
Dünyada en fazla altın rezervi 8.133,5 tonla ABD Merkez Bankasının elinde bulunurken, Almanya 3.401 tonla ikinci sırada yer alıyor.
Küresel ekonomik toparlanmadaki zayıflık, Avrupa ve ABD’nin yaşadığı borç sorunları gibi nedenler, altına yatırım aracı olarak başvurulmasında rol oynuyor.

Etiketler:

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com