reklam

1 yılda 50 bin adet TEKTAŞ yüzük satmak istiyorlardı

Tarih: 3 Şubat 2011Kategori: Altın HaberleriYorum Yok

1 yılda 50 bin adet TEKTAŞ yüzük satmak istiyorlardı

ATASAY KUYUMCULUK, YIL SONUNA KADAR GÜNDE BİR LİRADAN TAKSİTLE 50 BİNDEN DAHA FAZLA PIRLANTA SATACAĞINA İNANDI

Akşam gazetesinden SEFER YÜKSEL’in haberine göre, Atasay’ın 5 Şubat’ta başlattığı, ‘Günde 1 YTL’ye pırlanta’ kampanyası ilk 3 günde şirketin telefonlarını kilitledi. Atasay Kuyumculuk CEO’su Cihan Kamer, “Kampanyaya başlarken yıl sonuna kadar 50 bin adet tektaş satmayı hedefliyorduk ama talebi görünce bu hedefi çok rahat aşacağımızı düşünüyorum” dedi

Tektaş

Tektaş

Atasay Kuyumculuk’un, 5 Şubat’ta başlattığı, ‘Günde 1 YTL’ye pırlanta’ kampanyası şirketin telefonlarını kilitledi. Atasay Kuyumculuk’un 70’inci kuruluş yılı dolayısıyla ‘Tektaşsız Kadın Kalmayacak’ sloganıyla başlattıkları pırlanta kampanyasının ilk üç gününde, Türkiye genelinde yoğun bir ilgi gördüğünü söyleyen Atasay Kuyumculuk CEO’su Cihan Kamer “Kampanya çok yoğun ilgi gördü. Yurdun dört bir yanından arayanların fazlalığı nedeniyle fabrikanın telefon santralı kilitlendi” dedi.

Talebin beklentilerinin üstünde olduğunu belirten Kamer, “Tektaş bütün kadınların tutkusu fakat pahalı ve geri satışının olmadığı düşünülen bir takı. Biz de tek taşın pahalı bir takı olmadığını, günde 1 YTL’ye alınabileceğini gösterdik. Kampanyaya başlarken yıl sonuna kadar 50 bin adet satmayı hedefliyorduk ama bu rakamı çok rahat aşacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Pırlantada genelde geri dönüşümde endişe var” diyen Kamer “Biz müşteri taşı büyütmek isterse, aynı fiyattan alıyoruz, satmak isteyene de yüzde 20 kayıpla geri almayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Dünyada pırlantılı mücevher pazarının 68 milyar dolar hacime sahip olduğunu belirten Kamer, 1980-2005 yılları arasında dünyada pırlantalı mücevher satışlarının 3 kat arttığını söyledi. Türkiye’de ise pazarın 2002 yılından bu yana ikiye katlandığını ifade eden Kamer, “3 yılda altın takı ve pırlantalı mücevher satışları eşitlenecek. Şu anda iç pazarda yüzde 20 pırlanta yüzde 80 altın satışı var” şeklinde konuştu. Türkiye’de pırlanta sektörü büyüme trendi içinde olduğunu vurgulayan Kamer, “Biz pırlanta pazarında çok genciz. Nisan 2005’te Türkiye pazarında prılanta satışına başladık. Ancak dünya pazarına ise 2001 yılından bu yana pırlanta satıyoruz” dedi.

Antalya Dubai’yi örnek almalı

Antalya’da uygulanmaya başlanacak olan turiste yönelik altın satışlarını artırmayı hedefleyen ‘Antalya Hearth of Gold’ (Altının Kalbi Antalya) projesinin inanılmaz bir proje olduğunu ifade eden Kamer, şunları söyledi: “Bu projeye Antalya esnafı ve halkı sahip çıkmalı. Projeye sahip çıkarsa iki yıl sonra Antalya alışveriş festivallerinin yapıldığı bir yer haline gelebilir. Dubai’de alışveriş festivalleri yapılıyor. Dünya çapında golf turnuvaları, at yarışları düzenliyorlar. Böylece çok fazla turist çekiyorlar. Bütün oteller hem de çok yüksek fiyatlarla doluyor. Antalya da bu tarz projelerle alışveriş festivali merkezi olabilir.”

Etiketler: TEKTAŞ

Cevapla

© Altın Altın Çeşitleri Modelleri Altın Fiyatları Altın Piyasası 2017 | Tema: Bu Güzel Altın ve Faiz Sitesi sizleri altın fiyatları hakkında bilgilendirme amaçlı kurulmuştur.Altın Fiyatları konusunda yoruma açıktır.Altın sitesi teşvik amaçlıdır bilgilerin doğruluğu garanti edilemez

Domain RSS Siteyi Takip Et altin modelleri Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır.Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Şikayet adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde faizaltin.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.İletişim info@faizaltin.com